KOHTI ALKAVAA KAUTTA

Seuran hallitus kokoontui 22.01.2017 ja käsitteli sekä valmisteli lukuisan määrän ajankohtaisia asioita. Tehtävistä päätöksistä kerrotaan tarkemmin viivytyksettä lähiviikkojen aikana.

Tyydytyksellä on voitu todeta päättyneestä kaudesta, että toimintamme on monella tavalla kehittynyt suotuisasti ja sen myötä jäsenmäärämme on myös lisääntynyt merkittävästi. Näin ollen myös seuramme talous on nyt asettunut sillä tavalla vankalle pohjalle, että voimme harkita toimintamme kehittämistä parantuneista lähtökohdista eteenpäin.

Resortilta saamamme ajankohtaisen katsauksen perusteella olemme voineet todeta, että valmistautuminen alkavaan pelikauteen on sujunut hyvinkin aikaisempaa noudattaen. Näin ollen voimme odottaa kauden avausta perinteitä noudattaen Vapuksi, kuitenkin säävarauksella.

KGCN ry hallitus